Pandemi koşulları nedeniyle dersimiz süresince yoklamalar kendi kurmuş olduğum Öğrenme Yönetim Sistemi ile alınacaktır. Bu sisteme ders.bilalozcakir.com.tr adresinden erişebilirsiniz.

Bu sisteme erişim için aşağıda yer alan kılavuzu inceleyebilirsiniz.


Önemli Hatırlatmalar:

1. Kullanıcı adınız öğrenci numaranız olarak belirlenmiştir

2. Kullanıcı mail adresiniz üniversite mail adresiniz olan ogrencino@ogr.alanya.edu.tr olarak ayarlanmıştır. Öğrenci mailinize erişim için şu dökümanı inceleyebilirsiniz: https://bidb.alanya.edu.tr/duyuru/alku-hesaplari-icin-parola-duyurusu

3. İlk giriş şifreniz 12345678 olarak belirlenmiştir. Şifrenizi sisteme giriş anında değiştiriniz. 

4. Eskiden sisteme kaydolan ve giriş yapan herkesin şifresi sıfırlanmış ve 12345678 olmuştur. Şifrenizi sisteme giriş anında tekrar değiştirin.

5. Yoklamalar ders başlangıcındaki ilk 5 dakikalık sürede alınacak olup daha sonra sistem kapanacaktır. Bu süreye dikkat ediniz.

6. Aşağıda yer alan kılavuzdaki bilgilere göre sisteme ders öncesi kesinlikle girmiş olun. Yoklamanın olabildiğince hızlı tamamlanması ve sizlere daha fazla zaman harcatmaması için olabildiğince otomatik hale getirilmeye çalışılacaktır. Süreçte karşılaşına sorunları lütfen ders anında iletin.


Yoklama Sistemine Giriş ve İşlemler:

1. Ana Sayfa: ders.bilalozcakir.com.tr adresine giriş yapın ve erişmek istediğiniz dersi seçin (Resim 1)

2. Eğer giriş yapmadıysanız açılan pencereden kullanıcı adınız (öğrenci no) ve şifre (ilk şifre 12345678) ile giriş yapın (Resim 2)

3. İlk kez giriş yapıyorsanız şifrenizi bir sonraki pencerede değiştirin (mevcut şifre ilk giriş için 12345678) eğer önceden şifrenizi değiştirdiyseniz şifre değiştirme sayfası karşınıza gelmeyecektir. (Resim 3)

4. Dersin ana sayfasında 3 tane seçenek yer almaktadır (Resim 4 – 5 – 6 – 7)

—–> Yoklama Giriş (Karekod Tarama) : Eğer telefonunuz destekliyorsa bu seçenek ile tahtada yoklama esnasında yansıtılmış olan karekodu tarayarak yoklamaya hızlı bir şekilde katılabilirsiniz. (Ancak her bir şifre dizisi için 15 saniyeniz olacak ve bu süre hakkında bilgilendirilmiş olacaksınız. 15 saniye içinde yoklamaya katılamazsanız yeni üretilmiş olan tahtada yer alan karekök / şifre ile katılımı tekrar sağlamanız gerekmektedir.)

—–> Yoklama Giriş (Şifre): Bu seçenek ile tahtada yoklama esnasında yansıtılmış olan şifreyi ilgili haftanın yanında yer alan kutuya yazarak yoklamaya katılabilirsiniz. (Ancak her bir şifre dizisi için 15 saniyeniz olacak ve bu süre hakkında bilgilendirilmiş olacaksınız. 15 saniye içinde yoklamaya katılamazsanız yeni üretilmiş olan tahtada yer alan karekök / şifre ile katılımı tekrar sağlamanız gerekmektedir.)

—-> Devamsızlık Durum: Bu seçenek ile benden almış olduğunuz tüm derslerdeki devamsızlık durumlarınızı görebilirsiniz.

5. Yoklamaya katılım sağladığınızda ekranda yeşil arkaplanda sizin yoklamaya katılımınızın gerçekleştiğini belirten bir uyarıyla karşılacaksanız ve ilgili haftada durumunu “Katıldı” olarak güncelenecektir. (Resim 8)


İlgili Resimler: